пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Православна традиція причастя Святих Таїн Христових.

Спасіння, як і духовне життя кожного православного християнина, немислиме без його участі в Божественній літургії і особливо без причастя Святих Таїн Христових. Причащаючись Святих Тіла і Крові Христових, віруючі таємничо з'єднуються з Христом Спасителем, утворюють з Ним єдине Тіло – Його Святу Церкву, отримують освячення душі і тіла.
Уже в апостольські часи в Християнській Церкві встановилася традиція звершувати святу Євхаристію щонеділі (а по можливості і частіше: наприклад, у дні пам'яті святих мучеників), щоб християни могли постійно перебувати в єднанні з Христом і один з одним.

середа, 11 травня 2016 р.

В Копичинцях відбувся велопробіг "За тверезість українського народу"


  8 травня 2016 року у м. Копичинці відбувся велопробіг "За тверезість українського народу", який благословив настоятель Собору Святої Трійці о. Любомир Урбанський. Нашу акцію підтримало багато дітей та молоді міста.
    Активним учасником заходубув міський голова П.С. Лосик, який підтримав ініціативу подальших велопробігів в місті.
    Дякуємо всім велосипедистам за участь та підтримку.
    Надіємось на подальшу співпрацю))





неділя, 8 травня 2016 р.

Людський гнів у працях Евагрія Понтійського та св. Григорія Ниського.

Створення позитивного богослів’я людського гніву ніколи не було легким завданням. Григорій Ниський (335-395) та Евагрій Понтійський (345-399) – дві важливі постаті в ранній Церкві, які свідчать про значущість цього завдання. Для обох гнів був органічною частиною людської душі створеної Богом. Тому гнів ніколи не може бути просто злою пристрастю; яке б зло не пов’язували із гнівом, це пояснюється виключно як результат стану людства після падіння. В рамках християнського аскетизму, який підтримували обидва богослови, початкову позитивність гніву можна відновити, коли чуттєва частина душі, яка відповідає за його появу, підкориться розуму. Тоді гнів буде використовуватися згідно з природою. Дійсно, він може навіть стати похвальним, як істинна чеснота, коли перетвориться у хоробрість супроти зла, спільного ворога людства.

вівторок, 26 квітня 2016 р.

Розклад Богослужінь



Розклад Богослужінь в Соборі Святої Трійці м.Копичинці:
Четвер - 28.04: Страсна Утрення - 18:00
Пятниця - 29.04: Вечірня з виносом Плащаниці -12:00 
Субота - 30.04: Служба за померлих - 9:00
Освячення пасок - 17:00
Неділя - 01.05: Полуношниця, Воскресна Утрення,           Свята Літургія - 5:00
* 2-гий та 3-тій день свят Свята Літургія - 10:00

пʼятниця, 8 січня 2016 р.

Різдвяне послання

Дорогі браття й сестри!
Христос народився!




Неймовірно прозора тиша глибокої ночі перед самим світанком. Темно-синє небо вкрите намистинами мерехтливих зірок, серед яких одна світить найбільш яскраво. Вона освітила не лише передмістя Вифлеєму, маленький вертеп із Новонародженим Немовлям, але й турботливо огорнула своєю благодаттю всю землю. Ось уже більше двох тисяч років тепле світло Різдвяної зірки зігріває серця всього людства. «Народ, що ходить у пітьмі, побачив світло велике; на тих, що жили в країні тіні смертної, світло засяяло». (Іс. 9, 2)

четвер, 7 січня 2016 р.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

ПРЕОСВЯЩЕННИМ АРХІПАСТИРЯМ, БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ,
ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ
ДОРОГІ БРАТТЯ І СЕСТРИ!
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!
Нині знову Православна Церква святкує Різдво Христове, прославляючи Господа нашого Ісуса Христа. В чому полягає сутність цієї події і в чому її значення? Сутність Різдва Христового полягає в тому, що Син Божий – істинний Бог – став людиною. Він з’єднав в одній іпостасі, тобто в одній особі, дві природи: Божественну і людську. Ці дві природи не змішались і не створили одну змішану природу, але кожна із них залишилась незмінною і довершеною.